Aktualności

Relacja z Biegu Firmowego 2018

2018/05/29

19 maja we Wrocławiu odbyła się kolejna edycja Biegu Firmowego!

Bieg Firmowy to charytatywna sztafeta dla firm w której biorą udział 5-osobowe drużyny,
a każdy z przedstawicieli musi pokonać trasę liczącą blisko 5 km. Tegoroczna edycja biegu zgromadziła 1376 drużyn, czyli 6880 biegających pracowników z Wrocławia i okolic. Ideą Biegu Firmowego oprócz propagowania aktywności fizycznej, jest pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym.

 

Naszą firmę Unia Araj Realizacje  godnie reprezentowała drużyna w składzie:

 Lesław Zaleński,

 

  Tomasz Wilczek,

 Grzegorz Kowalewski,

 Tomasz Swatowski,

  Yurii Holubowskyi.

Wśród tylu doborowych ekip uplasowaliśmy się na 84 miejscu (na 1376 drużyn!!!!)
Łączny czas drużyny to 1:49:53. BRAWO!

Piszą on nas w Top Agrar

2018/03/30

 

W Podkarpackiem wybudowano największe suszarnie
 do kukurydzy w Polsce

Unia Araj Realizacje Sp. z o.o. postawiła dwie ogromne, nowoczesne suszarnie do suszenia kukurydzy dla Wytwórni Pasz Wipasz S.A. z Olsztyna – czołowego polskiego producenta pasz dla drobiu, trzody i bydła oraz najwyższej jakości mięsa drobiowego.

Urządzenia firmy Araj Realizacje spełniają założenia, które stawialiśmy sobie planując rozbudowę obiektu w Zadąbrowiu tj. zwiększenie wydajności oraz chęć uzyskania lepszej jakościowo kukurydzy, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów suszenia dodaje Janusz Wiśniewski z Zarządu Wipasz S.A.

Suszarnie DRYTECH pracujące w Zadąbrowiu to najnowocześniejsze urządzenia do suszenia ziarna. Mają prawie 35 metrów wysokości i są największymi pracującymi suszarniami w Polsce, jak i w tej części Europy.

W ciągu doby są w stanie wysuszyć ok 3400 t kukurydzy, a ich łączna pojemność zasypowa to 540 t. Zastosowany w nich specjalny układ obiegu powietrza, który pozwala ograniczyć zużycie paliwa nawet do 35% oraz zapobiec pękaniu ziarna – podkreśla dyrektor Tomasz Waluśkiewicz. Moc cieplna tego zespołu to ok 32 000 kW, a zapotrzebowanie na energię elektryczną wynosi 322 kW dla każdej z suszarń. 

Dostarczyliśmy produkt nowoczesny, ograniczający zużycie paliwa i nieuciążliwy dla środowiska naturalnego, który od momentu uruchomienia pracuje bezawaryjnie – dodaje Tomasz Waluśkiewicz. 

Suszarnie DRYTECH są nie tylko energooszczędne i bardzo wydajne, ale do tego emitują bardzo niski poziom zapylenia. Pracują cicho oraz łatwo je wkomponować w istniejące już instalacje mówi Jacek Szostkowski, prezes firmy Unia Araj Realizacje Sp. z o.o. Zastosowany w nich nowoczesny system sterowania i wizualizacji sprawia, że suszarnie DT są także proste
w obsłudze.

    Nasi klienci oczekują wyrobu nie tylko niezawodnego i w przystępnej cenie, ale również takiego, który będzie spełniać coraz bardziej wyśrubowane normy eko. Działalność firmy Unia Araj Realizacje obejmuje kompleksową realizację dużych inwestycji suszarniczo – magazynowych do ziarna – od projektu, poprzez produkcję urządzeń, montaż, uruchomienie, aż po ich obsługę i serwis. Odpowiadając na wciąż rosnące wymagania rynku dajemy naszym klientom wyrób o najwyższych parametrach technicznych i – przede wszystkim – spełniający ich oczekiwania.

 

 

Najwyższe suszarnie w Polsce wybudował Araj Realizacje

2017/12/13

Ogromne, nowoczesne suszarnie do suszenia kukurydzy stanęły w miejscowości Zadąbrowie na podkarpaciu. 

 

Araj Realizacje – najwyższe suszarnie w Polsce

  Inwestorem jest Wytwórnia Pasz Wipasz S.A. z Olsztyna. WIPASZ S.A. – czołowy polski producent pasz dla drobiu, trzody i bydła oraz najwyższej jakości mięsa drobiowego – rozbudował istniejący punk skupu ziarna w Zadąbrowiu. 

 

   Celem rozbudowy naszego obiektu było zwiększenie wydajności oraz chęć uzyskania lepszej jakościowo kukurydzy, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów suszenia – mówi Janusz Wiśniewski z Zarządu Wipasz S.A. Urządzenia Unia Araj Realizacje spełniają założenia, które firma sobie stawiała planując rozbudowę tego obiektu i od momentu uruchomienia suszarnie Drytech pracują bezawaryjnie. – Otrzymaliśmy produkt nowoczesny, ograniczający zużycie paliwa i nieuciążliwy dla środowiska naturalnego – dodaje.

 

 

Suszarnie DRYTECH to najnowocześniejsze urządzenia do suszenia, a DRYTECH 5048 to największe z typoszeregu 20 modeli z oferty Unia Araj Realizacje. Suszarnie pracujące w Zadąbrowiu mają prawie 35 metrów wysokości i są największymi pracującymi suszarniami tak w Polsce, jak i w tej części Europy. W ciągu doby są w stanie wysuszyć ok 3400 t kukurydzy, a ich łączna pojemność zasypowa to 540 t. Zastosowano w nich system dwóch niezależnych palników, a specjalny układ obiegu powietrza w suszarni pozwala ograniczyć zużycie paliwa nawet do 35% oraz zapobiec pękaniu ziarna – podkreśla dyrektor Tomasz Waluśkiewicz. Moc cieplna tego zespołu to ok 32 000kW, a zapotrzebowanie na energię elektryczną wynosi 322 kW dla każdej z suszarń.

 

 

Araj Realizacje – najwyższe suszarnie w Polsce

Cieszymy się z zaufania jakim obdarzyła nas firma Wipasz, że możemy być autorami tak wyjątkowej na skalę Polski instalacji – mówi Jacek Szostkowski, prezes firmy Unia Araj Realizacje Sp. z o.o. Suszarnie DRYTECH są nie tylko energooszczędne i bardzo wydajne, ale do tego emitują bardzo niski poziom zapylenia, pracują cicho oraz łatwo je wkomponować w istniejące już instalacje. – dodaje. Zastosowany w nich nowoczesny system sterowania i wizualizacji sprawia, że suszarnie DT są także proste w obsłudze.

 

Nasi klienci oczekują wyrobu nie tylko niezawodnego i w przystępnej cenie, ale również takiego, który będzie spełniać coraz bardziej wyśrubowane normy eko – mówi przedstawiciel producenta. Nasza firma stara się wsłuchiwać w opinie klientów i w swoich założeniach projektowych właśnie na te czynniki kładzie duży nacisk.

Działalność firmy Unia Araj Realizacje obejmuje kompleksową realizację dużych inwestycji suszarniczo – magazynowych do ziarna – od projektu, poprzez produkcję urządzeń, montaż, uruchomienie, aż po ich obsługę i serwis.

Odpowiadając na wciąż rosnące wymagania rynku dajemy naszym klientom wyrób o najwyższych parametrach technicznych i – przede wszystkim – spełniający ich  oczekiwania.

 

 

 

 

 

Unia Araj Realizacje w Afryce

W dniach 29 – 30 listopada 2017 r. w Abidżanie wstępnie  Wybrzeża Kości Słoniowej odbywania 5. Szczyt Unia Afrykańska – Unia Europejska 

Tematyką tegorocznych obrad była między innymi młodzie młodzieży, emigracja, rozwój gospodarczy.

   Obecność przedstawicieli Unii Araj Realizacje wchodzi w życie w cel Polskiej delegacji na czele z premier Beatą Szydło. Polska premier zaznaczyła, że ​​w trakcie szczytu chce rozmawiać 

z czołowcami afrykańskimi min. o wzajemnych relacjach, w tym gospodarczych. Chcemy otwarcie nowym okładkami dla polskich przedsiębiorców. Chcemy, żeby byli
już zainteresowani ich sprzedażą
– szyldy. 

 W związku z tym Tanzanii aktywnie uprawia ziemię. Obecność Unii Araj Realizacje w Afryce już stała się faktem.

Mamy nadzieję, że dowiesz się więcej o tej firmie.