Aktualności

Najwyższe suszarnie w Polsce wybudował Araj Realizacje

2017/12/13

Ogromne, nowoczesne suszarnie do suszenia kukurydzy stanęły w miejscowości Zadąbrowie na podkarpaciu. 

 

Araj Realizacje – najwyższe suszarnie w Polsce

  Inwestorem jest Wytwórnia Pasz Wipasz S.A. z Olsztyna. WIPASZ S.A. – czołowy polski producent pasz dla drobiu, trzody i bydła oraz najwyższej jakości mięsa drobiowego – rozbudował istniejący punk skupu ziarna w Zadąbrowiu. 

 

   Celem rozbudowy naszego obiektu było zwiększenie wydajności oraz chęć uzyskania lepszej jakościowo kukurydzy, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów suszenia – mówi Janusz Wiśniewski z Zarządu Wipasz S.A. Urządzenia Unia Araj Realizacje spełniają założenia, które firma sobie stawiała planując rozbudowę tego obiektu i od momentu uruchomienia suszarnie Drytech pracują bezawaryjnie. – Otrzymaliśmy produkt nowoczesny, ograniczający zużycie paliwa i nieuciążliwy dla środowiska naturalnego – dodaje.

 

 

Suszarnie DRYTECH to najnowocześniejsze urządzenia do suszenia, a DRYTECH 5048 to największe z typoszeregu 20 modeli z oferty Unia Araj Realizacje. Suszarnie pracujące w Zadąbrowiu mają prawie 35 metrów wysokości i są największymi pracującymi suszarniami tak w Polsce, jak i w tej części Europy. W ciągu doby są w stanie wysuszyć ok 3400 t kukurydzy, a ich łączna pojemność zasypowa to 540 t. Zastosowano w nich system dwóch niezależnych palników, a specjalny układ obiegu powietrza w suszarni pozwala ograniczyć zużycie paliwa nawet do 35% oraz zapobiec pękaniu ziarna – podkreśla dyrektor Tomasz Waluśkiewicz. Moc cieplna tego zespołu to ok 32 000kW, a zapotrzebowanie na energię elektryczną wynosi 322 kW dla każdej z suszarń.

 

 

Araj Realizacje – najwyższe suszarnie w Polsce

Cieszymy się z zaufania jakim obdarzyła nas firma Wipasz, że możemy być autorami tak wyjątkowej na skalę Polski instalacji – mówi Jacek Szostkowski, prezes firmy Unia Araj Realizacje Sp. z o.o. Suszarnie DRYTECH są nie tylko energooszczędne i bardzo wydajne, ale do tego emitują bardzo niski poziom zapylenia, pracują cicho oraz łatwo je wkomponować w istniejące już instalacje. – dodaje. Zastosowany w nich nowoczesny system sterowania i wizualizacji sprawia, że suszarnie DT są także proste w obsłudze.

 

Nasi klienci oczekują wyrobu nie tylko niezawodnego i w przystępnej cenie, ale również takiego, który będzie spełniać coraz bardziej wyśrubowane normy eko – mówi przedstawiciel producenta. Nasza firma stara się wsłuchiwać w opinie klientów i w swoich założeniach projektowych właśnie na te czynniki kładzie duży nacisk.

Działalność firmy Unia Araj Realizacje obejmuje kompleksową realizację dużych inwestycji suszarniczo – magazynowych do ziarna – od projektu, poprzez produkcję urządzeń, montaż, uruchomienie, aż po ich obsługę i serwis.

Odpowiadając na wciąż rosnące wymagania rynku dajemy naszym klientom wyrób o najwyższych parametrach technicznych i – przede wszystkim – spełniający ich  oczekiwania.

 

 

 

 

 

Unia Araj Realizacje w Afryce

W dniach 29 – 30 listopada 207 r. w Abidżanie – stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej odbywał się 5. Szczyt Unia Afrykańska – Unia Europejska 

Tematyką tegorocznych obrad była między innymi przyszłość młodzieży, emigracja, rozwój gospodarczy.

   Obecność przedstawicieli Unii Araj Realizacje  wpisywała się w cel Polskiej delegacji na czele z premier Beatą Szydło. Polska premier zaznaczyła, że w trakcie szczytu chce rozmawiać 

z przywódcami afrykańskimi min. o wzajemnych relacjach, w tym gospodarczych. – Chcemy otwierać nowe rynki dla polskich przedsiębiorców. Chcemy, żeby polscy przedsiębiorcy mieli szansę zaistnienia na rynku afrykańskim
i chcemy wspierać tych, którzy już tutaj realizują swoje biznesowe cele
– mówiła Szydło. 

 Poprzez bazy magazynowe jakie budujemy aktualnie w Tanzanii aktywnie współtworzymy koncepcję odnowy i podnoszenia jakości afrykańskiego rolnictwa. Obecność Unia Araj Realizacje w Afryce już stała się faktem.

Mamy nadzieję, że wiele rozmów jakie prowadziliśmy z przedstawicielami państw Unii Afrykańskiej zaowocuje nowymi inwestycjami w tej części świata.

Agro Show 2017

Kto nie planuje – planuje porażkę

 

agroshow-2017-zaproszenie1

 2017-09-07
Jesień to dobry czas na zaplanowanie przyszłorocznych inwestycji.   Jak mawia stare porzekadło: „Kto nie planuje ten planuje porażkę”.
Eksperci Unia Araj Realizacje w czasie targów Agro Show 2017 doradzą, rozwieją wątpliwości i jak zawsze wskażą najlepsze rozwiązania.  
Będziemy czekać na nowych klientów oraz na tych, którzy z nami zrealizowali już nie jedną inwestycję.
Do zobaczenia 22-25. września !